Dokumenti:

DOPINGA KONTROLES PROCEDŪRA

1. Paziņojums par dopinga kontroli

Tam jābūt rakstiskam un sportists to paraksta

2. Reģistrēšanās un personas apliecības uzrādīšana

Jūs varat izvēlēties arī kādu pavadītāju. Pēc reģistrēšanās un dokumenta uzrādīšanas jums paskaidros dopinga kontroles norisi.

3. Urīna savākšanas trauciņa izvēle

Kad esat gatavs nodot urīna paraugu, jums jāizvēlas viens no vairākiem piedāvātajiem aizzīmogotajiem plastmasas trauciņiem urīna savākšanai.

4. Urīna parauga savākšana

Urīna parauga savākšana notiek tiešā dopinga kontroliera uzraudzībā. trauciņa jābūt vismaz 90ml urīna. Ja uzreiz netiek nodots vajadzīgais daudzums, skat. īpašos gadījumus 12.punktā.

5. Pudelīšu izvēle

Kad nepieciešamais urīna daudzums atrodas trauciņā, jūs uzaicinās izvēlēties aizzīmogotu kodētu pudelīšu komplektu, ar konteineriem vai aizzīmogojamām kastītēm.

6.Urīna parauga sadalīšana un īpatnējā svara noteikšana

Urīnu no plastmasas trauciņa ir jāsadala abās komplekta pudelītēs. Tas jādara jums, vai pēc jūsu pieprasījuma dopinga kontrolierim.

Īpatnējam svaram 1,010 vai augstākam. Ja īpatējā svara ekspresanalīze uzrāda citus skaitļus, jums var pieprasīt nodot urīna papildu paraugu.

7. Pudelīšu aizvēršana un aizzīmogošana

Jūs pats vai pēc jūsu pieprasījuma dopinga kontrolieris aizver pudelītes, un pārbaudat hermētiskumu. Tad pudelītes tiek aizzīmogotas un kodētas īpašām metodēm.

8. Dopinga kontroles anketas aizpildīšana

Pudelīšu kodus dopinga kontrolieris ierakstīs Dopinga kontroles anketā. Jums jāpārbauda, vai tas ir izdarīts pareizi. Atsevišķos gadījumos anketā tiks ierakstīts urīna pH līmenis vai īpatnējais svars.

9. Lietoto medikamentu uzskaite

Dopinga kontrolieris lūgs jūs informēt par medikamentiem, kurus esat lietojis noteiktā laikā pirms dopinga kontroles. Neaizmirstiet pieminēt vitamīnus, homeopātiskās zāles, augu preperātus, kontracepcijas tabletes. Ši informācija būs konfidenciāla un nekur netiks izmantota.

10. Dopinga kontroles anketas parakstīšana

Parakstot dopinga kontroles anketu, jūs apstiprināt, ka visa procedūra noritējusi pareizi un jums nav nekādu iebildumu. Ja ir kādas piezīmes, jūs tās drīkstat ierakstīt anketā šim nolūkam paredzētā speciālā ailē. Jums obligāti jāparaksta anketa. Tad dopinga kontrole ir pabeigta.

11. Iepakošana transportēšanai

Dopinga kontroles vietā paraugi tiek rūpīgi iepakoti konteineros un aizzīmogotās kastēs nosūtīšanai uz Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) akreditētu laboratoriju.

12. Īpašs gadījums: daļēji nodota analīze

Ja jūs nododat nepietiekošu daudzumu urīna, tas tiks iepildīts pagaidu pudelītē, kuru aizzīmogos. Šīs pudelītes kodu ierakstīs dopinga kontroles anketā. Kad jūs būsiet gatavs nodot atlikušo daļu, tad abas daļas tiks salietas kopā.

 
   
   
 

 
   
info@antidopings.lv
Dizains no Syntesthetic